web analytics

Donor List


Counselors ($25,000+) continued
• Elementis Pigments, Inc.
Giant Cement Holding, Inc.
• Irvins Interstate Block and Brick
Johnson Concrete Company, Inc.
KVM International A/S
LANXESS Corporation
Lee Brick & Block
Rockwood Retaining Walls, Inc.
Smithtown Concrete Products Corp.
Solomon Colors, Inc.
• Tutewiler, Inc.
VERSA-LOK Retaining Wall Systems
• Western Concrete Products Company, Inc.
Willamette Graystone, Inc.
• Witelite Pumice

Benefactors ($15,000+)
Building Products Corp.
Masa-USA, LLC
Peerless Block & Brick Company
• Valley Block Company
York Building Products Company

Regents ($10,000+)
Blue Stone Block Supermarket, Inc.
Camosse Masonry Supply
Hess Machinery Ltd.
Krete Industries, Inc.
• Parker Hannifin Corporation
Rampf Molds Industries, Inc.
• Robert D. Carter
Snap Edge Corporation

Principals ($5,000+)
• CTW, Inc.
Conway Block and Brick
Dynco Manufacturing, Inc.
The Euclid Chemical Company
• Hepner Block
• Integrated Concrete Products, Inc.
• Pacific Power Tech
Shouldice Designer Stone
Sika Corporation
• Tri-County Block & Brick, Inc.
• USA owned/USA made

Executors ($3,000+)
Dancing Bear, Inc.
• Huesker, Inc.
ICD Corporation
iwi group, L.L.C.

Sustainers ($1,000+)
Atlas Block Company Ltd.
• Fluid Connector Products, Inc.
• Jeremy P.M. Gray
Lawrence Dagostino Sr.
• Sylvester Schmidt

Cornerstone Society

Allen Aaseth
James Anderegg
Dallas Barrett
Bruce Baumann
Craig Belasco
Earl Bickett
Glenn Bolles
Timothy Bott
Edward Brandt
Kevin Brown
Marshall L. Brown
Henry Camosse
Don Campbell
Kevin Cavanaugh
Gene Chubb
Kevin Curtis
Peter Deem
Dave Dimmick
Steven Doty
Pat Dubbert
Kirk Edens
Michael Finch
Jerry Findley
Tom Finn
Anthony Fizzano*
John Fizzano
Rick Goode
Tim Goode
Don Gordon
Dennis Graber
Bob Gravier
Grady Gunn
Keith Haas
Butch Hardy
Paul Hargest
Robert Harlem
Manfred Herold
Douglas Higginbotham
Cathy Higgins
Larry Hilldore
Mark Hogan
William Holden
Ted Holzum
Pete Hoyt
Max Hunt*
Stephen Hunt
Peter Janopaul*
Ted Kozikowski
Karl H. Kraft
Mark A. Kraft
Michael K. Kraft
Charles Kreutzer\
Lisa Lackovic
Don Lampus
Carol Lee
Ted Light
Jim Martin
Jeff Mattox
Jon McCoy
William Meade
David Melton
Dana Morse
Cletus Mueth*
Juli Musch
Fred Neth, Jr.
David Nickerson
Bill Nitterhouse
William Oberfield
Rich Oberfield
R. Stephen Oberfield
W. Michael Oberfield
Major Ogilvie
Ron Ohmes
Kathleen Olsen
Greg Page
James Park
Paula Pearson
Mac Powell
Dale Puskas
Chad Pyles
Norbert Rappl
Rick Roach
Bill Sandbrook
Ronald J. Scherer
William C. Schneider
Fred Schultz
Dave Sharp
Donald C. Sheffield
Rob Shouldice
Cam Smith
Richard Solomon
Todd Strand
Robert Thomas
Paul Valentine
Kevin Vogler
Kent Waide
Jeffrey Wallace
Craig Walloch
Billy & Adella Wauhop
Jim Weber
Scott Weber
Hal Webster
Mark Wilhelms
Larry Wilson
Darryl Winegar
Fred Yahr
Tom Young

In Memory Of

Max Hunt
by Bruce Baumann

Max Hunt
by Ron & Janice Ohmes

Fred Neth, Sr.
by Fred Neth, Jr.

Alice Neth
by Fred Neth, Jr.

Robert W. Oberfield
by William R. Oberfield

Joseph Vernier
by Ted Holzum

In Recognition Of

The Masonry Association of Florida made donations in the name of the following individuals.

Bryan Fulcher
Jeff Gamel
Shelly Honsberger
Rocky Jenkins
Kem Magnant
Bill Parsons
Lisa Pelham
Dave Pfeffer
Paul Rivers
Mike Ryan
Gregory Strickland

Max Hunt Club

Allen Aaseth
Bruce W. Baumann
Craig M. Belasco
Kevin Brown
Glenn Bolles
Eugene M. Chubb
David L. Dimmick
Michael R. Finch
Rick Goode
Timothy Goode
Don Gordon
Keith Haas
Larry Hilldore
Peter B. Hoyt
Doris Hunt
Stephen A. Hunt
William R. Oberfield
Greg Page
James C. Park
William C. Schneider
Dave Sharp
Richard R. Solomon
Robert D. Thomas
Billy J. Wauhop
James L. Weber
Scott W. Weber

John and Marlene Heslip Scholarship

Anchor Wall Systems, Inc.
Glenn Bolles
Eugene M. Chubb
Concrete Block Insulating Systems
Patrick C. Dubbert
Donald C. Emich
Carole Finch
Michael R. Finch
Anthony Fizzano/Fizzano Bros. Concrete Prods, Inc.
Donald Foster
William Holden
Peter Hoyt
Dale Kirchner
Danny Marshall
William Oberfield
Ron Ohmes
James Park
R I Lampus Company
David Sharp/Columbia Machine Inc
Robert Thomas
James Weber
Scott Weber
Fred Woitscheck
Fred Yahr